ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulu

Barınma Hizmetleri

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRENCİLERİNİ KONAKLAMA KONUSUNDA BİLGİLENDİRME

ADI

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ BALLICA KIZ ÖĞRENCİ EVİ

 TÜRÜ/KAPASİTE   ÜNİVERSİTE YURDU/KAPASİTE: 450
 ADRESİ

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ BALLICA KAMPÜSÜ 
ANKARA YOLU ÜZERİ 7. KM. - ÇANKIRI

 TEL/FAKS  Tel: 0 376 218 14 68     
 Web Sitesi: http://sks.karatekin.edu.tr/ogrencievleri/ballica/Default.aspx  
 E-posta :  sks@karatekin.edu.tr
 AÇIKLAMALAR Öğrencilerin Memnuniyetini merkeze alan yönetim anlayışıyla kurulan Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca Kız  Öğrenci  Evi, Meslek Yüksekokullarının bulunduğu Ballıca kampüsü içindedir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği Yüksekokul yemekhane ve kantininde yenilebilmektedir. Müracaatları Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığına yapılmaktadır.
KREDİ YURTLAR KURUMU ÇANKIRI’DAKİ YURTLARININ BİLGİLERİ
 ADI KREDİ YURTLAR KURUMU ÇANKIRI YURTLARI ( 3 ) 
 TÜRÜ/KAPASİTE KREDİ YURTLAR KURUMU YURTLARI 
 ADRESİ

ULUYAZI KAMPÜSÜ YURDU ( KIZ VE ERKEK )
ULUYAZI KAMPÜSÜ SAPAĞI ( KIZ )
MERKEZ ÇARŞAMBA PAZARI (ERKEK)

 TEL/FAKS  0.376 218 14 28 / 0.376 218 13 97
 AÇIKLAMALAR Çankırı’da Kredi Yurtlar kurumuna bağlı 3 yurt bulunaktadır. Yurtlardan bir tanesi Uluyazı kampüsünde, bir tanesi Uluyazı kampüsü sapağında , diğeri ise Merkezde Çarşamba pazarı yakınındadır. Toplam öğrenci kapasitesi 3000 (üçbin) dir.. Yurtlar ile  kampüsler arasında sürekli belediye otobüslerinin servisi vardır. 

 

ÖZEL YURTLAR 
Kredi Yurtlar Kurumu ve Üniversite yurdu dışında muhtelif özel yurtlar bulunmaktadır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında özel yurt ücretleri (yemek hariç veya dahil) konumları, büyüklükleri vb özelliklere bağlı olarak, aylık 400 - 1000 TL arasında değişmektedir.

EV KİRALAMA
Çankırı ilinde öğrenciler için ev kiraları kiralanacak evin özelliğine göre (konum, kullanım alanı, ısıtma sistemi) değişmektedir. Evde oturacak öğrenci sayısı kirayı etkilemektedir. Ev kiraları yaklaşık 500-1200 TL arasında, aylık yakıt, elektrik ve su gideri ise 300-500 milyon TL arasında değişmektedir.

2016-2018 YILI YURT YAPIM ÇALIŞMALARI
2016-2018 döneminde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 800 kişilik bir yurdun yapılması planlanmaktadır. Bu konudaki çalışmalar devam etmektedir.