Aday Öğrenci

Yükseköğretim Programının Adı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuzda 7 Dr. Öğretim Üyesi, 5 Öğretim Görevlisi Dr. , 48 Öğretim Görevlisi, 21 İdari Personel görev yapmaktadır.  2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibariyle öğrenci sayısı yaklaşık olarak 2000`dir.

 •   Eğitim Dili

Meslek Yüksekokulunun eğitim dili Türkçedir.

 •  Süresi (Yıl)

Meslek Yüksekokulunun eğitim süresi 2 yıldır.

 • Program Kontenjanları (tıklayınız)

PROGRAM ADI

ÖGRENİM SÜRESİ (yıl)

2021
KONTENJAN

BANKACILIK VE SİGORTACILIK PR.

2

90

BANKACILIK VE SİGORTACILIK PR. (İÖ)

2

30

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PR.

2

45

BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PR.

2

40

ELEKTRİK PR.

2

30

ELEKTRİKLİ CİHAZ TEKNOLOJİSİ PR.

2

20

ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ PR.

2

40

ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ PR.

2

30

İÇ MEKAN TASARIMI PR.

2

45

İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA TEKNOLOJİSİ PR.

2

20

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ PR.

2

45

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ PR. (İÖ)

2

30

İŞLETME YÖNETİMİ PR.

2

20

MAKİNE PR.

2

45

MEKATRONİK PR.

2

40

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI PR.

2

50

TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PR.

2

30

 • İsteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin koşullar

Meslek Yüksekokulumuzda yabancı dil hazırlık uygulaması bulunmamaktadır.

 • Staj, eğitim-öğretim modeli (bir yılda kaç dönem uygulandığı, sektör ve işletmelerde uygulama eğitimi vb),endüstriye dayalı öğretim stajı, uygulamalı eğitimlerin nasıl yürütüldüğü ve stajların ilgili yükseköğretim kurumunun bulunduğu ilin dışında yapılıp yapılamadığına ilişkin koşullar (tıklayınız)

Staj uygulaması ilgili alanda olmak üzere, eğitim öğretim yılının sonunda en az 30 iş günü olarak yapılmaktadır. Stajlar Çankırı Karatekin  Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Staj Yönergesine göre yürütülür ve Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yurt içi, yurt dışı kamu veya özel kurum kuruluşlarda gerçekleştirilir.

 • Mesleğin gerektirdiği kıyafet ve donanım malzemelerine ilişkin koşullar

Meslek yüksekokulumuz Programlarında mesleğin gerektirdiği özel kıyafet ve donanım gerekmemektedir.

 • Ders uygulamalarında kullanılacak sarf malzeme, araç ve gereç gideri; sınav, materyal ve eğitim öğretim hizmeti karşılığı öğretim giderlerine ilişkin koşullar (tıklayınız)
Meslek Yüksekokulumuzda ders uygulamalarında kullanılacak olan sarf malzeme, araç gereçler, sınav, materyal ve eğitim öğretim hizmeti bölümler tarafından sağlanmaktadır.

 • Programın içeriği, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunun bulunduğu yerleşke/kampüse ilişkin koşullar (tıklayınız)

Çankırı Karatekin  Üniversitesi Taşmescid Kampüs alanı içerisinde yer alan Meslek Yüksekokul Binamızda ve Ballıca kampüs binamızda eğitim öğretim verilmektedir.  Taşmescid kampüsünde; 30 derslik, 5  Bilgisayar Laboratuvarı, 18 Laboratuvar, 3  Atölye, 1 Kantin, Bay/Bayan Mescit, Otopark, Ballıca Kampüsü alanı içerisinde  1 Uygulama Restoranı, 1 Uygulama Mutfağı bulunmaktadır.

 • Programa ilişkin eğitim ve öğretimin gerçekleştirildiği yer/yerleşke (tıklayınız)

Meslek Yüksekokulu Programlarımız eğitim öğretim faaliyetleri Taşmescid kampüsünde yer alan Meslek Yüksekokulu binasında yürütülmektedir. Turizm programı eğitim öğretim faaliyetleri Ballıca kampüs binasında yürütülmektedir

 • Kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışabilme imkânları (tıklayınız)

Çankırı Karatekin Üniversitesi, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, bir işte çalışarak kişiliklerini ve becerilerini geliştirerek iş disiplini edinmiş, üretken bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla kısmi zamanlı çalışma imkanı öğrencilerimize sunulmaktadır.

Çankırı Karatekin  Üniversitesi Kısmı Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Yönergesi ilkeleri doğrultusunda başvuru şartları, zamanı ve çalışma şekilleri belirlenerek birim bazında çalışma imkanı sunulmaktadır.

 • Barınma İmkanları

Kredi Yurtlar Kurumu Tarafından Çankırı ili içerisinde yurt imkanları sunulmaktadır. Ayrıca özel yurt ve pansiyonlar da ilimizde mevcuttur.

 •  Ulaşım İmkanları

Meslek Yüksekokulu binasına şehir merkezinden şehir içi hatlar  ile ulaşım yapılmaktadır.

 •  Burs imkânları

Çankırı Karatekin  Üniversitesi öğrencileri, Kredi Yurtlar Kurumunun kredi ve burs olanaklarından yararlanabileceği gibi çeşitli kurum ve özel kuruluşların burs imkânlarından da faydalanabilmektedir.

 •  Beslenme Yardımı ve İmkanları

Okulumuz bünyesinde kantin bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci yaşam merkezi içerisinde yemekhane mevcuttur.

 •  Yemek Bursu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her akademik yılın başından başlamak üzere Üniversitemiz öğrencilerine ücretsiz yemek imkanı sunulmaktadır.