• Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanı Meslek Yüksekokulumuzu Ziyaret Etti.

    Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanı Dr. Gaafar Ahmed Abdalla Omer ve Hartum Eyaleti Kamu Yönetimi Akademisi Müdürü Dr. Hassan NaserAlla Ali Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nurettin GÖKŞENLİ’ yi makamında ziyaret etti.

    Meslek Yüksekokulumuzun kardeş ülke Sudan ile bağlarının geçmişten geldiğine değinen GÖKŞENLİ, bu bağların kopmaması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını konuklarına aktardı. Sudan’da bulunan Teknik Eğitim Merkezinin bizim Meslek Yüksekokulumuzdan esinlenerek inşa edildiğini söyleyen GÖKŞENLİ, Eylül-Ekim ayları gibi Sudan’ lılara Meslek Yüksekokulunda yaz okulu açmayı planladıklarını söyledi.

    Daha sonra laboratuvar ve atölyeleri birlikte gezerek bölümler ve laboratuvar hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerin yapmış oldukları bazı projeleri inceleyen misafirlere ahşap üzeri işlemeli hediyeler takdim edildi.

    Yapmış oldukları ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Meslek Yüksekokulu Yönetimi Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanı Sayın Dr. Gaafar Ahmed Abdalla Omer ve Hartum Eyaleti Kamu Yönetimi Akademisi Müdürü Dr. Hassan NaserAlla Ali’ ye teşekkür ederek okuldan uğurladı.

    Haber ile ilgili fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.